Lazer Epilasyon

Sülük Tedavisinin Faydaları

Lazer Epilasyon 

Lazer epilasyon Tüm Türkiye genelinde yapılmakta olan ve istenmeyen tüylerin tedavisini sağlayarak tüylerden kurtulmayı sağlayarak tekrar çıkmamasını sağlayan bir yoldur. Lazer epilasyon yöntemi herhangi bir cilt rahatsızlığı vb. hastalığa yol açmadan tedavi sağlayan bir tedavi yöntemidir.

 Türkiye’de lazer epilasyon tedavisi yetkili ve uzman bir ekibe sahip olan sağlık merkezlerinde yapılmalıdır, bunun sebebi çok fazla sayıda yapılan ve yasal olmayan kuruluşun lazer epilasyon yöntemini insanların sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve kalıcı yanıklar gibi komplikasyonların ortaya çıktığı görülmektedir. Bu sebeple dikkat edinilmeli ve yasal olan tıbbi geçerliliği olan sağlık kuruluşlarına başvurmanız gerekmektedir. Lazer tedavisinin tercih edilmesi ve işe yararlılığınını sağlayan bu yöntem türü büyük bir hassasiyetle yapılmakta olup uygulanan bölgedekı kıl köküne lazer ışığının dalga boyu olan melanin pigmenti aracılığı ile emisyon sağlayarak kılın tekrar çıkmasını önleyerek kıl kökünü yok etmektedir.

 

 

  • Alexandrite Lazer
  • Diode Lazer
  • Nd:YAG Lazer

Sülük Tedavisinin Faydaları

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon herhangi bir cilt yarası ve benzeri dermokozmetik açıdan uygulanan bölgelere zarar vermemektedir, böyle bir sorunun gerçekleşmesi durumunda doktorunuza başvurmanız rica olunmaktadır. Lazer epilasyon tedavisi süresi 4 ila 6 hafta gibi bir sürede olumlu bir sonuç vermektedir. Bu tedavi süresi boyunca tedavi olacak kişinin seans atlama ve aksatma gibi durumda tedavinin olumsuz yönde sonuç vermesi ile karşılaşılabilmektedir. Tedavi sonrasında dikkat edilmesi gereken bir kaç etmen vardır, bunlar tedavi süresi boyunca da olması gerektiği gibi tedavi sonrasındaki ilk hafta yapılmaması gereken etmenlerdir. Bu etmenler cildin tahribatı ve benzeri durumların meydana gelmesi, tedavi sonrası ilk 3-5 gün içinde güneşın altında kalmamak, kalındığı taktirde güneş kremleri sürülmesi, solaryuma girmemek, cildin duş sırasında sert bir şekilde keselenmemesi, tedavi edilen bölgenin çok sıcak veya çok soğuk su ile temasından kaçınılmalıdır.

 

Tedavi işleminin süresi tedavinin uygulanacağı bölgeye ve kıl yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Lazer epilasyon tedavisi çok uzun süredir süre gelen ve son yılların en güvenilir ve en çok tercih edilen teknolojik bir buluş olarak tüm dünyada kullanımı yaygınlaşmakta olan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde vücuda herhangi bir radyoaktiflik veya benzeri insan hayatını tehtid eden kanserojen bir etki bulundurmamaktadır.